ВІЛ не йде на карантин.

     Наприкінці листопада відзначається Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатити, покликаний привернути увагу до важливості вчасного виявлення цих захворювань та зупинки їх розповсюдження.

      Команда «Істоку» багато років працює над тим, щоб маріупольці могли дізнатися про свій ВІЛ-статус та надає допомогу ВІЛ-позитивним людям в отриманні сучасного безкоштовного лікування. Четвертий рік «Істок» впроваджує у нашому місті та області проект HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні.

      Ми запевняємо, що робимо все, щоб зберегти доступ до безпечного тестування в умовах карантинних обмежень. Щоб переконатися у важливості та простоті тестування, працівники «Істоку» запросили представників ЗМІ до комьюніті-центру

за адресою: Маріуполь, проспект Металургів, будинок 97 на серію відвертих розмов про ВІЛ та, звичайно, безкоштовне тестування. Перша зустріч з журналістами відбулася 11 листопада.

     «Якщо Ви читаєте цей текст, знайте – це знак нарешті попіклуватися про своє здоров’я та пройти безкоштовний швидкий тест. Особливо це важливо в період пандемії COVID-19, адже ВІЛ-позитивний статус робить вас вразливішими до коронавірусу», розповіла Олена Тищенко керівниця проекту HealthLink громадської організації «Істок».

     «Ми всі є свідками того, як увага ЗМІ та постійне висвітлення ситуації навколо COVID допомагає мільйонам людей дізнаватися про симптоми, шляхи запобігання та отримання допомоги у разі зараження на коронавірус. Це ж стосується і будь-яких інших хвороб, в тому числі і ВІЛ, який продовжує стрімко розповсюджуватися та забирати людські життя», - зазначив Кирило Майстренко, керівник напрямку проекту HealthLink ГО «Істок». «Тільки факти та правдива інформація може бути ефективною зброєю у боротьбі зі ВІД та СНІД, тому важливо пересвідчитися, що наші ЗМІ мають весь необхідний арсенал понять та процесів для висвітлення цієї теми», додав він.

 Де пройти тестування?

     Заклади охорони здоров’я. У Донецькій області «Істок» долучив до проекту 17 різних лікувально-профілактичних закладів, де медичні працівники проходять навчання з виявлення та супроводу ВІЛ-позитивних людей. Щоб знайти найближчий до вас заклад, скористайтеся пошуком та картою на сайті https://prozdorovia.in.ua/de-projty-test/ або зверніться за порадою до фахівців за  телефоном 067 211 8538.

 Тестомати. Відтепер у Маріуполі є два тестомата, які видають оральні тести та презервативи:

  • Центральний район, аптека по вулиці Нильсена,35, біля ВЕЖІ;
  • Кальміуський район, аптека по вулиця Маміна Сибіряка, 37.

 Замовити тести онлайн можуть представники груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ. Чоловіки, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) мають можливість заказати оральний тест самостійно для себе та свого партнера на сайті: https://oraltest.org.ua/uk/.

     Крім того, «Істок» та партнери також почнуть надавати послуги мультитестування на ВІЛ та вірусний гепатит С та з тестування на ВІЛна рівні громад. Завданням моделі є залучення до тестування перш за все представників груп найвищого ризику та їх найближчого оточення, яке має ризик інфікування ВІЛ, наближення до клієнтів послуг з тестування у громаді.

 Довідково: За підсумками минулого року у проекті HealthLink  по Маріуполю та Донецької області нами, разом з закладами охорони здоров’я протестовано 13481 пацієнта. Виявлено з позитивним ВІЛ-статусом 254 людини, доведено до диспансерного обліку 258 й успішно приймають терапію 278 мешканців міста та області.

 Проект HealthLink впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я» в партнерстві з БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

           

 

Україна 

Адреса офісів:

 

Київський регіон: м. Київ, вул. Шота Руставелі 15а

Тел: +380-677-67-70-42

 

       Закарпатський регіон: м. Мукачево

Тел: +380-994-95-44-76

 

e-mail : Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


Copyright © Общественная организация "Исток"