HealthLink: Спільними Зусиллями до Вільного від ВІЛ Здоров'я"

Проєкт HealthLink: "Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні", впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я» в партнерстві з БО «100% життя» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID у різних регіонах України з жовтня 2017 року.

Громадська організація «Істок» брала участь у проєкті спочатку у місті Маріуполі та Донецькій області. У зв’язку з воєнними діями, фахівці ГО «Істок» релокувались у м. Мукачеве Закарпатської області, де впровадили HealthLink з лютого 2023 у восьми медичних закладах, а саме КНП:

- "Медичний центр Сім'я";

- «Лікарня Святого Мартина»;

- «Тячівська консультативна поліклініка»;

- "Берегівська лікарня імені Бертолона Ліннера ";

- «Берегівський ЦПМСД»;

- "Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня" ;

- «ЦПМСД Великолучківської територіальної громади»;

- «Ужгородський міський ЦПМСД».

Метою співпраці було покращити доступ людей, які живуть з ВІЛ, та людей, які мають високі ризики бути інфікованими, до якісних послуг з профілактики та лікування інфекції, що прискорить процес подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні через можливість швидкого, безкоштовного та конфіденційного тестування та своєчасного лікування.

За час проекту на Закарпатті, для фахівців закладів охорони здоров’я були проведені семінари та тренінги: "Оральні тести #OraQuick, як інструмент для поліпшення доступу до послуг з тестування на ВІЛ групам населення з ризикованою поведінкою та їх партнерам" , "Надання послуг індексного тестування. Подолання стигми та дискримінації, пов'язаної з ВІЛ, у медичних закладах України як основного бар'єру до тестування та лікування" та інформаційні лекції на тему «Що таке ВІЛ? Статистика захворювання, шляхи передачі ВІЛу, лікування, профілактика та захист» для студентів навчальних закладів .

          Фахівці ГО «Істок», разом з медичними працівниками, проводили акції на підтримку закладів охорони здоров’я для покращення доступу населення до якісних послуг з тестування, профілактики та лікування ВІЛ.

За цей час, в рамках  проєкту на Закарпатті, в ЗОЗ проведено 3421 тестування швидкими кров’яними тестами на визначення ВІЛ та 1169 тестувань оральними тестами, з яких виявлено 16 нових випадків ВІЛ-позитивних людей. Всі клієнти, завдяки спільній роботі лікарів та соціальних працівників, отримали підтримку та доведені до лікування (АРТ).

Проєкт HealthLink  запустив нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Тепер через сімейних лікарів та лікарів стаціонарів можна буде отримати послугу тестування на наявність ВІЛ швидкими тестами.

    Громадська організація «Істок» продовжує профілактичні заходи з ВІЛ/СНІДу у громадах  Закарпатської області. Як що у вас є запитання, телефонуйте нам: 099-495-44-76, або пишіть у Фейсбук ММГО «Істок».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Україна 

Адреса офісів:

 

Київський регіон: м. Київ, вул. Шота Руставелі 15а

Тел: +380-677-67-70-42

 

       Закарпатський регіон: м. Мукачево

Тел: +380-994-95-44-76

 

e-mail : Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


Copyright © Общественная организация "Исток"