Загальний підхід «Безпечні сім’ї»
Загальний підхід «Безпечні сім’ї» успішно реалізується у Бориславській та Оброшинській громадах. Особливу роль у цьому відіграла кооперація з Центром життєстійкості Оброшинської громади, де проходили заняття для сімей, що перемістилися або опинилися у складних життєвих обставинах. Цей центр, створений у межах програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді України Олени Зеленської та став ключовим місцем для підтримки та розвитку родин.
Кооперація з Бориславським центром надання соціальних послуг також посприяла реалізації підходу «Безпечні сім’ї» у даній громаді. За підтримки спеціалістів ЦНСП було ідентифіковано та залучено до програми батьків\опікунів, хто потребував підтримки та активно долучилися до процесу поширення інформації про організовані заняття.
В рамках загального підходу «Безпечні сім’ї» у Центрі життєстійкості Оброшинської громади було залучено 14 батьків та 7 дітей до регулярних сесій, спрямованих на покращення здатності батьків/опікунів практикувати позитивне батьківство; поліпшення якості стосунків між батьками/опікунами та дитиною; підвищення стійкості та впевненості дітей у тому, щоб вони висловлювали свої погляди та почуття вдома та шукали підтримки, коли вони почуваються в небезпеці.
Загалом, участь у програмі взяли 21 дорослий та 22 дитини та отримали дистрибуційні набори для проведення спільного часу з дітьми. Протягом реалізації загального підходу було проведено 5 окремих сесій з батьками, 5 сесій з дітьми та 2 спільні заняття для батьків і дітей.
Під час занять в рамках загального підходу “Безпечні сім’ї” було проведено інформування дорослих та дітей на тему “ Права дітей” та була реалізована роздача інформаційних листівок.
Робимо цей світ безпечним та стійким разом з вами!
_____
Заняття проводяться за підтримки Міжнародної гуманітарної організації Save the Children за фінансуванням донора H&M у рамках проєкту “Поліпшення благополуччя та стійкості постраждалих дітей і громад шляхом розширення доступу до інтегрованого захисту дітей, психічного здоров’я та психосоціальної підтримки”.